środa, 2 lipca 2014

Wielkie odliczanie :-)

Wielkie odliczanie rozpoczęte  :-) oczywiście odliczanie do urlopu. Wakacje zaczęły się dla dzieci, które leniuchują u babci na wsi. Dla nas też są to mini wakacje bo sami w domu jesteśmy rzadko.

 
Dzisiaj chciałam pokazać Wam nasz wiatrołap. Jest to pomieszczenie, które powinno robić pierwsze dobre wrażenie :-) a jednocześnie musi spełniać kilka funkcji użytkowych. Dodatkowo nie jest duże ani ustawne wiec było to małe wyzwanie pomieścić wszystko.
 

Ponadto chciałam aby to pomieszczenie żyło i zmieniało się sezonowo. Funkcje te maja spełniać dwie tablice oraz konsola na której mam zamiar zmieniać aranżacje zależnie od pory roku, nastroju, świąt i co mi tam jeszcze wpadnie do głowy.

 
No a że zaczęliśmy wielkie odliczanie do urlopu to odliczamy też na naszej tablicy. Gdy myślę o lecie to zawsze obecne jest radio grające gdzieś w tle, zatem na konsoli pojawiło się radyjko upolowane na bazarku. Był to dzień gdy zdobyłam odznakę starszego poszukiwacza,. Zawsze dzieje się tak że ja przejdę obok i nic a Pan Mąż który idzie za mną zawsze coś wypatrzy. Jednak tym razem było odwrotnie - radyjko wypatrzyłam ja i zakupu dokonałam za niewielkie pieniądze. W domu je odczyściłam i włączyłam a tu muzyka gra ! Cud malina! Pan Mąż pod wrażeniem był:-)
 
 

Radio ma niebieski kolor i idealnie pasuje do starego rosyjskiego wiatraka, który nomen omen w podobnej kolorystyce jest. Dodam tylko ze też działa mimo że model z 1970 roku, bo to ruska maszyna jest!
 

Ostatnim akcentem wakacyjnym jest poduszka z rowerem bo to przecież podstawowy letni środek lokomocji.
 


Co do użytkowych aspektów naszego wiatrołapu to zmieściła się ławeczka co by usiąść i obuwie ściągnąć, wraz z dwoma koszykami gdzie trzymamy kapcie. Na ścianie wśród naszych wspomnieniowych zdjęć są dwa lustra - wyższe dla dorosłych a niższe dla panny Agaty. Przecież dziewczyna przed wyjściem musi rzucić okiem czy wszystko ok.

 
Wieczorem zapalam lampkę, która świeci sobie do nocy.
 


Dziękuję że zatrzymaliście się na chwilę na przedmieściach
Dorota

2 komentarze:

  1. Tak oglądam sobie Doroto Twój przedsionek i zastanawiam się kiedy skończę swój;):) W Twoim wszystko ze sobą fajnie gra a radio pierwsza klasa!:) Pozdrawiam ciepło!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Love your style and your vintage radio! Happy July!

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny.
Z przyjemnością poznam Twoją opinie, uwagi, komentarze
Pozdrawiam